Opis miast świata 1574 FAKSYMILE

Wycena 1.400 zł. Chcesz kupić? Zaproponuj swoją cenę: a@e-cymelia.pl

Kupujący otrzyma imienną fakturę – świadectwo, że jest to jego własność, że wszedł w posiadanie tak unikatowego zabytku legalnie oraz, że należne podatki zostały opłacone (nie musi płacić podatku pcc  – od zakupu rzeczy używanej powyżej 1000 zł).

Beschreibung und Contrafactur der vornembster Stät der Welt, 1574.

Opis i przedstawienie najprzedniejszych miast na świecie. Reprint w skali 1:1 oprawione w skórę zdobioną jak oryginał (piękne złocenia z superekslibrisem – herbem aliansowym właścicieli oryginału na czerwono barwionej skórze).

Wydrukowane w 1999. Zawiera 56 obustronnych kolorowych widoków miast. (Łącznie 116 arkuszy i 15 stron objaśnień). Panoramy przedstawione z odwzorowaniem wielu szczegółów. Znajdziemy w druku miasta duże jak i średnie. Niektóre miasta narysowane z 2 perspektyw – z 2 stron. Z najciekawszych dla nas jest Warszawa (z postaciami szlachty), Moskwa, Frankfurt nad Odrą z przedmościem (dziś Słubice), Drezno, Lipsk, Praga, Wiedeń, Budapeszt, Wenecja oblana wodami, Rzym, Konstantynopol, Jeruzalem czy Damaszek. To co zasługuje na uwagę, to przedstawienia miast ze średniowiecznymi i częściowo nowożytnymi fortyfikacjami. Na końcu jest współczesne opracowanie naukowe dzieła w języku niemieckim.

Obrzeże złocone. Język: niemiecki. Format ok. 42,5 x 30,5 cm, oprawa: twarda, barwiona i zdobiona skóra. Efektowny egzemplarz.